Danmarksmesterskabet U14 spilles den 13.-14. april 2013

Arrangør Praktiske oplysninger Program
Fortuna Odense
Klostermarkshallen og
Sanderumskole
v, Susanne Muldager
Mobil: 51 62 54 46
Email: smuldager@hotmail.com
Web: www.fortuna-odense.dk
Reglement for DM
Indbydelse
Holdpræsentation DU14 Teen 2
Holdpræsentation HU14 Teen 2
Holdpræsentation DU14
Holdpræsentation HU14
Program

DU14 Teen 2
HU14 Teen 2
DU14
HU14



Slutstilling

   
Nr DU14 Teen 2
1 Ubberud IF
2 Lyngby-Gladsaxe.A
3 Lyngby-Gladsaxe.B
4 Sønderborg VK
5 Amager VK.A
6 VK Vestsjælland.A
7 Gjellerup KFUM
8 BRH Volley
9 Amager VK.B
10 VK Vestsjælland.B
11 Fortuna Odense.A
12 Fortuna Odense.B
ghost
Nr HU14 Teen 2
1 Holstebro KFUM
2 Vejle Ungdomsvolley
3 Grøndal EV
4 Lyngby-Gladsaxe.C
5 Frøbjerg GF
6 Lyngby-Gladsaxe.D
7 Farum-Holte
8 VK Vestsjælland
9 BVC Esbjerg
10 Ikast KFUM
11 Hundested VK
12 Fortuna Odense
Danmarksmester DU14   Danmarksmester DU14
Nedenstående blev valgt blandt holdene  til årets dream Team:

Dream Team
  
DU14 Teen 2
  Ashia Hussein
VK Vestsjælland
  Amalie Jensen
Ubberud IF
  Ida Bruun Jørgensen
Amager VK
ghost
HU14 Teen 2
  Andreas Olsen
Lyngby-Gladsaxe
  Frederik Vester
Holstebro KFUM
  Khai Ly
Ikast KFUM


Dream Team DU14   Dream Team HU14



Slutstilling

   
Nr DU14
1 VK Vestsjællands
2 Team Køge
3 Svendborg-Skårup
4 DHV Odense
5 Lyngby-Gladsaxe
6 Gentofte Volley
7 Amager VK
8 Fortuna Odense
9 Ikast KFUM
10 Skjern KFUM
ghost
Nr HU14
1 Gentofte Volley
2 VK Vestsjælland
3 Jels IF
4 DHV Odense
5 Hvidovre-Køge


Danmarksmester DU14   Danmarksmester HU14
Nedenstående blev valgt blandt trænerne til årets dream Team:

Dream Team
  
DU14
  Johanne Kappel
Amager VK
  Clara Windeleff
DHV Odense
  Anna Marie Veiling Hansen
Fortuna Odense
  Sofie Siemsen
Gentofte Volley
  Natasja Mortensen
Ikast KFUM
  Liv Julie Christensen Vieira
Lyngby-Gladsaxe
  Sidsel Birkemose
Skjern KFUM
  Luna Duedahl
Svendborg-Skårup
  Klara Brix
Team Køge
  Sabina Adilovic
VK Vestsjælland
ghost
HU14
  Dennis Sørensen
DHV Odense
  Mads Kyhl Jensen
Gentofte Volley
  Jonas Andersen
Jels IF
  Simon Jørgensen
Hvidovre-Køge
  Oskar Madsen
VK Vestsjælland
   
   
   
   
   


Dream Team DU14   Dream Team HU14